2018 Petras Panavas Trys broliai juodvarnPetras Panavas „Trys broliai, juodvarniais lakstantys“. Sakmė. Leidėjas: Utenos Indra, 2018.

Sakmė „Trys broliai, juodvarniais lakstantys“  - gražus atsigręžimas į uteniškių Miškinių gyvenimo labirintus. Kalbama įtaigiai, pasitelkiant dokumentiką bei meninę intuiciją. Atgyja svarbiausi istoriniai ir dvasiniai įvykiai, rodantys šios šeimos unikalumą.
Ar tai pasakojimas apie tris brolius?
Ne, taip nėra, kadangi labai sėkmingai primenamas istorinis kontekstas.
Pasirenkamas sakmės žanras leidžia Petrui Panavui, neretai gana netikėtai, praverti dar nevarstytus vartus į žinomus žinomų žmonių gyvenimus.
Ši knyga - tai meninis dokumentas ne tik apie Utenos kraštą, bet ir visą Lietuvą, atskleidžiantis priežasčių bei pasekmių derinį, menininko tragizmą, brolių bičiulystę.

Stepas Eitminavičius

Tapuolia pukas akyRegina Katinaitė-Lumpickienė „Tapuolia pūkas aky“. Eilėraščiai aukštaičių uteniškių tarme. Leidėjas: Kauko laiptai, 2018.

 

 

 

 

 

 

 

 

2018 Marguciu marginimas Aukstaitijoje IIOdetos Tumėnaitės-Bražėnienės knygos „Margučių marginimas Aukštaitijoje“ II papildytas leidimas. Knyga gausiai iliustruota. Joje plačiai pristatomos tradicinės lietuviškų margučių marginimo technikos: išrašymas karštu vašku ir skutinėjimas. Taip pat knygoje aprašyti ir šiuolaikiniai margučių marginimo būdai: puošimas karpiniais, šiaudais, floristika, tekstilė ir daug kitų. V3 Studija. Kaunas, 2018.

Užpaliai - mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2018

2018 Uzpaliai

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt

Utenos hipodromas

kamanos (2)