ZarasuoseVytautas Šemelis
2012 m. gegužės 25-26 dienomis Zarasai minėjo kurortinės tradicijos aštuoniasdešimtmetį ir vasaros sezoną pasitiko reginiu „Gražūs Zarasai tarytum vasara". Iškilmės prasidėjo visą savaitę vykusio akmens skulptorių plenero darbų pristatymu. Jei pernai skulptoriai kūrė darbus vandens tema, šiemet akmenyje buvo įamžinta sėlių praeitis.
Šešios skulptūros buvo įkurdintos skverelyje prie Zarasų apžvalgos rato priešais Zarasų krašto muziejų.
Skulptorius Vytautas Šemelis, išgirdęs gražią legendą, iškalė besislapstantį milžinuką Azerasą. Taigi, dabar kiekvienas, aplankęs Zarasų krašto muziejų, dar kartą sužinos, iš kur kildinamas sėliškas Zarasų miesto ir Zaraso ežero pavadinimas.

Sėlių dvasia įprasminta ir kitų skulptorių darbuose. Skulptorius iš Kauno Tautvilas Povilionis pristatė savo darbą – „Ieties angalis", į kurią inkrustuotas sėliškas simbolis – senovinė sagė. Zarasų rimtį nuo šiol saugos Alvydo Mažeikos darbas – „Karžygys gynėjas". Šiaulietis skulptorius Jonas Vaicekauskas iš Šiaulių pristatė du darbus, kuriuos pavadino „Pirštai" ir „Laimės akmuo". Zarasiškis Žydrūnas Dainys akmenyje iškalė obelį su vaisiais. Kaip papasakojo savo darbą pristatęs autorius, kažko dar truko, todėl ant obels viršūnės nutūpė akmeninis paukštelis, kurį jau pačią pirmąją dieną pamilo mažieji skulptūrų skverelio lankytojai.
Dusetų kultūros centro direktorius, menininkas Alvydas Stauskas džiaugėsi, kad kiekvieną sykį apsilankius Zarasuose, jis pastebi gražias permainas. Jo manymu, šioms skulptūroms buvo pasirinkta pati geriausia ir tinkamiausia Zarasų miesto erdvė.
O tų laisvų erdvių Zarasuose dar labai daug, todėl kalbėjusieji politikai vieningai linkėjo, kad graži tradicija rengti skulptorių plenerus būtų tęsiama ir kitąmet.
Vytauto Šemelio nuotraukos:

stiklo galerija

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt