2024 05 07 31 Raudoniu2024 m. gegužės 7-31 d. Vytauto Valiušio keramikos muziejuje eksponuojama Džiuljetos ir Gvido Raudonių autorinės keramikos paroda Leliūnuose. Foto nuotraukos pristato autorių skirtingų laikotarpių kūrybą pasakodamos apie jau įgyvendintus išskirtinius interjero ir eksterjero projektus, anksčiau rengtas ekspozicijas. Lankytojas pastebės elegantišką šamoto masės plastiką, subtiliai praturtintą metalų oksidais, engobais ir glazūromis. Gyvai pajusti tai ir prie molio prisiliesti kviečiame gegužės 11 d.  ​ Nuo 11 val. keramikas Gvidas Raudonius, turintis virš 40 metų kūrybinio ir pedagoginio darbo patirtį, pademonstruos kai kuriuos keramikos formavimo būdus bei jų panaudojimo galimybes, plačiau supažindins su pristatoma keramikos paroda.

Džiuljeta, gimusi ir augusi Panevėžyje, 1976 m. baigė Lietuvos dailės institutą. Nuo tada dalyvavo įvairiose parodose Lietuvoje ir užsienyje (Latvijoje, Lenkijoje, Rusijoje, Suomijoje, Airijoje, Italijoje), 1999 m. surengė individualią parodą Vilniuje ir daugybę parodų kartu su vyru Gvidu Raudoniumi. Džiuljetos kūrybos kolekcija apima įvairios paskirties indus, skulptūrinę plastiką, keramikos kompozicijas ant stiklo.

Gvidas, gimė ir Padvarninkuose (Šilalės rj.), 1977 m. baigė Lietuvos dailės institutą (mokėsi pas prof. J. Adomonį), 1994–98 m. buvo Lietuvos dailininkų sąjungos pirmininkas. Keramikas nuo 1977 dalyvauja parodose, tarptautiniuose keramikos simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Austrijoje, Suomijoje, Rusijoje, Norvegijoje, Italijoje), 2003 ir 2020 m. Vilniuje surengė individualias parodas bei daugybę parodų su žmona Dž. Raudoniene. Jo sukurti keramikos kūriniai puošia visuomeninius interjerus (pano Kauno medicinos instituto Kardiologijos centro filiale Palangoje, dekoratyvinė sienelė Moksleivių kūrybos namuose, interjero plastika Sveikatos apsaugos ministerijos pastate). Kūrybai būdinga santūri, monumentali plastika, ryški faktūra, lakoniškos detalės, dekoratyvumas. Menininkas yra ir edukatorius, socialinio projekto, 2024 m. įgyvendinamo jau aštuntą kartą „Menas žmogaus gerovei / Lipdau pasaulį ir save“ kuratorius. Jo kūrinių yra įsigijęs Lietuvos nacionalinis, užsienio šalių dailės muziejai.

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt