Įdomiai rašoma apie Lietuvos Atgimimo laikotarpį. Petras Panavas pats aktyviai dalyvavo Atgimimo procese, tris kartus buvo išrinktas į rajono tarybą, dirbo mero patarėju – vadinasi, sukaupė daug faktų, daug detalių, vertų istorijos. Taigi autorius nevengia piešti ir dabartinio gyvenimo – tokio, koks jis yra.

Petras Panavas gerai susipažinęs su atsiminimų knygoms keliamais reikalavimais, sugeba pasakoti taip, kad būtų intriga. Svarbiausia teigiamybė – mokėjimas rašyti gyvai, su humoru. Net pažintys su žymiais žmonėmis apgaubtos humoro ir autoironijos skraiste. Toks rakursas leidžia į žinomus ir mažiau pažįstamus reiškinius pažiūrėti naujau, stengiantis reflektuoti mūsų istorijos ir mūsų kasdienybės pliusus ir minusus. Net ten, kur pasakojama, atrodo, grynai autoriaus biografija (tarnavimas sovietinėje armijoje, bendravimas su giminaičiais), vaizdai įgauna platesnį kontekstą - Lietuvos gyvenimo paveikslą.

Esu įsitikinęs, kad Petro Panavo atsiminimų knyga bus įdomi ir moksleiviams, ir studentams, ir mokytojams, ir menininkams, ir visiems kitiems – patenkins įvairaus intelekto, įvairios pasaulėjautos skaitytojų lūkesčius.

Stepas  Eitminavičius

2021 Vyzuonos mazoji kulturos sostine

UVB 90

Paragauk sulos

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt