Utenos krasto kulinarinis paveldas 001„Utenos krašto kulinarinis paveldas".  Anot leidinio sudarytojos, Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrijos komtūrės Zitos Mackevičienės, knygos tikslas – ne tik surinkti patiekalų receptus, bet ir prisiminti Aukštaitijos regiono valgio ir valgymo papročius, tradicijas. Joje pasakojama, ką ir kaip valgė mūsų vyresniosios kartos žmonės kasdien ir per šventes, vasarą, žiemą, ką dėdavo ant stalo svočia, o kokį valgį siūlydavo kūma, ką patiekdavo šermenų ar laidotuvių dieną, ko teko ragauti Sibiran ištremtiesiems, o kas išliko tik Utenos kraštotyros muziejaus archyvuose.

Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija. „V3 studija". 2013 m.
196 psl., 24x16,5 cm, tiražas 1000 vnt.

 

Kaziunas 2013Knyga apie kryždirbį Praną Kaziūną. Knygą sudarė ir parengė Zita Mackevičienė. „Kartais kyla mintis, kad reikia ir darai- juolabiau, kad a. a. Praną pažinojau daug metų, jis buvo apdovanotas, o knygos jokios nebuvo apie jį išleistos“,- apie knygos atsiradimo priežastį pasakojo Z. Mackevičienė. Autorės teigimu, jai norėjosi parodyti P. Kaziūno meistrystės viršūnę, nes jis yra vienas stipriausių kryždirbių, išlaikiusių mūsų krašto dievadirbio Antano Deveikio kryždirbystės aukštaitiškąją tradiciją. Būtent jo kūryba padarė didžiulę įtaką P. Kaziūnui.

Leido V3 Studija, Kaunas. Projektą incijavo Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija.

Vaivorykstes apsilankymas D.Cepukas 2013Dusetų krašto Garbės piliečio, rašytojo, žurnalisto, ilgamečio laikraščio „Utenis“ redaktoriaus Donato Čepuko knyga „Vaivorykštės apsilankymas“ - dvylika geriausių rašytojo novelių ir mažasis romanas. 2013 m.

 

 

 

 

 

Regina Guntulytė „Naktinis ekspresas" I dalisRomanas. 275 psl. Redaktorė Birutė Nenėnienė, korektorė Kristina Klimienė, viršelį ir knygą maketavo Jolanta Bražėnienė. Leido ir spausdino UAB "Utenos Indra". 2013 m. Tai penktoji autorės knyga.
Baigusi technikumą Rasa pagal paskyrimą dirba vieno rajoninio miestelio įstaigoje. Įtemptas darbas nepalieka laiko pramogoms, nors mergina ir pagal charakterį tikra namisėda. Jos ramų gyvenimą pakeičia pažintis su naktinio ekspreso vairuotoju iš Baltarusijos, tačiau prieš pat suplanuotas vestuves Rasa lieka viena. Ji ilgai negali atsigauti po tokio smūgio. Merginos gyvenimą dar labiau apkartina artimiausių žmonių išdavystė. Pagalbos ir supratimo ji sulaukia iš daug skriaudų ir nusivylimų gyvenime patyrusio vyro, jos mylimojo bendravardžio.
Ar lemta Rasai susitaikyti su likimu ir pamilti ją atjaučiantį žmogų?

Mindaugas Stundžia „Dienos močiutės Agotos sodžiuje"Knygelė vaikams „Dienos močiutės Agotos sodžiuje". Teksto autorius Mindaugas Stundžia, iliustracijos Vidos Navikienės.
Knygelės leidybą iš dalies finansavo Kultūros rėmimo fondas.
Smagių pasakėlių herojai – tai lietuviškame kaime gyvenantys gyvulėliai, paukščiai, žvėreliai. Pasakėlių personažų nuotykiai yra pamokantys, 5–8 metų vaikai supažindinami su margaspalviu gyvūnų pasauliu, jų biologija, mokomi drąsos, ištvermės, užuojautos ir pagarbos aplinkiniams. Išleido UAB „Utenos Indra". 2013 m. 

2013 „Iš tikėjimo audinio"„Iš tikėjimo audinio".

Vytauto Kazielos, Onos Jautakės, Danieliaus Milašausko, Justo Jasėno, Algio Jakšto, Dainiaus Sobeckio, Reginos Katinaitės-Lumpickienės eilėraščiai.

Sudarė Vytautas Kaziela.

Leido „Kamonada" 2013 m.

 

 

2013. Regina Guntulytė. „Bangų mūša"Regina Guntulytė. „Bangų mūša".
„Bangų mūša" (rus. „Priboj") - tai kodinis 1949 metų Lietuvos gyventojų trėmimo į Sibirą pavadinimas.
Šioje knygoje du tremties tema susieti kūriniai: poema „Giesmė išėjusiems" ir apysaka „Bangų mūša". Poemoje aprašomi įvykiai nuo tremties pradžios iki sugrįžimo į Lietuvą. Į knygą įdėta apysaka apie penkerius devynmetės mergaitės gyvenimo metus ir jos potyrius nuošaliame Sibiro kaime. Apysaką nebent sąlyginai galima vadinti autobiografine, nes sutampa tik pagrindiniai Rimutės ir autorės gyvenimo įvykiai.

Leido ir spausdino Utenos spaustuvė 2013 m.

2013  Undeniu ugniu žalynaisPoetės Reginos Katinaitės-Lumpickienės eilėraščių  rytų aukštaičių uteniškių patarme knyga „undeniu ugniu žalynais" su kompaktine plokštele (įrašė Audrius Šimkūnas).

Leidinys sudarytas iš knygų „Gegutės abrūsėliai" (2005), „Paraič nama" (2009) ir pluoštelio naujų eilėraščių.

Leidykla „Kamonada" 2013.

 

 

2013 Atokios stotysTrečiasis aukštaičių ir žemaičių kūrybos almanachas „Atokios stotys". Almanachą sudarė poetas Vytautas Kaziela. Leidinyje publikuojami 32-jų poetų eilėraščiai, tarp kurių skaitytojai ras uteniškių žodžio meistrų Petro Panavo, Reginos Katinaitės-Lumpickienės, Alvydo Katino, Vytauto Kazielos eilėraščius.

„Kamonada" 2013.

 

 

 

 

Regina Guntulytė "Už posūkio"Regina Guntulytė. Romanas „Už posūkio". (Romano „Naktinis ekspresas" II dalis.)
Romanas. 256 p. Redaktorė Birutė Nenėnienė, korektorė Kristina Klimienė. viršelį ir knygą maketavo Jolanta Bražėnienė. Leido ir spausdino UAB „Utenos Indra". 2013 m. Tai septintoji autorės knyga.
Daug likimo smūgių patyrusią jauną moterį Rasą, vieną auginančią sūnelį, gyvenimas suveda su jos anksčiau nuomotame kambaryje apsigyvenusiu Eugenijumi. Neišvaizdus bendraamžis turi mažai vilties kada nors užkariauti jam patinkančios vienišos motinos širdį, tačiau labai prisiriša prie jos sūnaus, kurio likimas primena jo paties našlaičio dalių. Rasa niekaip negali pamiršti tragiškai žuvusio savo vaiko tėvo, o mintis apie kitą vyrą. patėvį jos berniukui, kėliajai pasibaisėjimą. Visos Eugenijaus pastangos priartėti prie mylimos moters dūžta į šipulius. Praradęs viltį jis ryžtasi pasitraukti.
Po savo nevykusių vedybų Rasą prisimena buvęs vaikystės draugas Petras, bet moteris netiki jo pažadais. Ji pradeda suprasti: žuvusio mylimojo vietą jos širdyje galėtų užimti tik Eugenijus. Tačiau po ankstesnio kivirčo jis jau išvykęs gyventi kitur, ir Rasai nepavyksta jo surasti ir atsiprašyti. Ar susikirs dar kartą jų keliai?

„Vaižgantinių šviesa virš Malaišių"Anykštėnas Vytautas Bagdonas vaizdingais pasakojimais ir nuotraukomis perteikia etnografinio Malaišių kaimo istoriją ir dabartį. Fotoalbumu autorius kviečia pasivaikščioti po Vaižganto gimtinę.

Išleido ir spausdino UAB „Utenos Indra". 2013 m. 

 

 

 

 

Baniutė Žilėnaitė-Baravykienė. „Sau ir tau arba atavarai"Baniutė Žilėnaitė-Baravykienė. „Sau ir tau arba atavarai"
Tai 2-asis pataisytas ir papildytas 2012 metais išleistos „Verdenės" literatų klubo narės Baniutės Žilėnaitės-Baravykienės knygelės leidimas, iliustruotas pačios autorės piešiniais. Išleido ir spausdino UAB „Utenos Indra". 2013 m.

 

 

 

 

Aukštuolė Rimonė. „Rudeninės meilės gėlės"Aukštuolė Rimonė. „Rudeninės meilės gėlės". Antroji autorės poezijos knygelė. Išleido ir spausdino UAB „Utenos Indra". 2013 m. 

 

 

 

 

 

 

2013 VerdenėVerdenė. Žodžiu įprasminę
Utenos literatų klubo „Verdenė" kūrybos almanachas, šeštoji knyga. Leidinį sudarė ir redagavo Stepas Eitminavičius. Viršelio dailininkas Linas Blažiūnas, iliustruota Audreolės Pivorės nuotraukomis.
Almanacho leidybą pagal kultūrinės veiklos programą rėmė Utenos rajono savivaldybė, išleido ir spausdino UAB „Utenos Indra".

Ledinys pdf formatu >>>

 

 

„Utenos Sąjūdis". Leidinio sudarytojas muziejininkas, Utenos miesto garbės pilietis 2013 m. Utenos Sąjūdis. Knygai panaudotas Utenos Sąjūdžio archyvas, „Aukštaičio", „Lenino keliu", „Utenio", „Pasagos" laikraščių straipsniai, nuotraukos iš Vytenio Breivos, Balio Juodzevičiaus, Kazimiero Preikšos, Vytauto Petronio Jono Šimonėlio asmeninių archyvų. Viršeliuose - Algirdo Indrašiaus ekslibrisai.

Knygos leidimą finansavo Utenos kraštotyros muziejus.

 

 

 

2013 Stepo Eitminavičiaus knyga „Vyžuonos paraštėse"Stepo Eitminavičiaus knyga „Vyžuonos paraštėse", skirta iš Vyžuonų kilusiems ir čia palaidotiems rašytojams Broniui Radzevičiui ir Antanui Masioniui. Stepas Eitminavičius kalbina Broniaus Radzevičiaus seserį Birutę Surgailienę ir Antano Masionio brolį Stasį Masionį. Prisimenama rašytojų vaikystė, jaunystė, mėginama suvokti, kuo jie buvo kitokie.

Knyga iliustruota Audriaus Remeikio nuotraukomis.

Leido ir spausdino Utenos spaustuvė. 2013 m.

 

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt