SpaciruokimIngrida Kepalaitė. „Spaciruokim“. Vilnius: „Diemedžio“ leidykla, 2021. – 200 p. Tai trečioji uteniškės Ingridos Kepalaitės poezijos knyga vyžuoniškių šnekta.

 

 

 

 

 

 

Gyvenimo nepasiskolinsi 2021Žurnalistės Genovaitės Šnurovos novelių knyga „Gyvenimo nepasiskolinsi“, kurioje - 61 pasakojimas iš realių žmonių gyvenimo (leidykla „Utenos Indra“, 2021 m.)

 

 

 

 

 

 

Katinaite. Varna su baltu plunksnuRegina Katinaitė-Lumpickienė. Poezijos rinkinys „Varna su baltu plūksnu“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2021). 9-osios Reginos Katinaitės-Lumpickienės poezijos knygos eilėraščiai parašyti aukštaičių uteniškių tarme. Mostalgijos ir ilgesio prisodrinta knyga, kurioje subtiliai, naudojant tradicinius įvaizdžius atskleidžiamas žmogaus ir aplinkos vienis bei būties netvarumas. 

varna tu varna
nesakiok iš paskas
ir nesgnievak

ne aš
a mani šitas kelias pasrinka

Sapnu slidininkasVytautas Kaziela. „Sapnų slidininkas“ (Kaunas: Kauko laiptai, 2021). „Sapnų slidininkas“ – tai dvyliktoji poeto Vytauto Kazielos knyga. Poezijos rinkinyje poetas nevengia socialinių temų, randasi tekstų, susijusių su karantinu bei pandemija, tačiau juose sugeba neįsivelti į daugiažodžiavimą, emocijas ir kuria netikėtus asociatyvius ryšius, gilias potekstes. Knygos leitmotyvas – susitaikymas su savimi, savo ir aplinkos nykimu, išsiskyrimais. Viena iš ryškiausių naujojo rinkinio ypatybių – sugebėjimas jungti konkrečias kasdienybės detales su amžinosiomis meilės ir mirties temomis.

2021 Vyzuonos zasvuju saulelydziu kraste Guobis.„Stasys Karanauskas“ - knyga apie tautodailininką, medžio drožėją, tapytoją, literatą Stasį Karanauską. Sudarytoja Zita Mackevičienė. 2021 m.
Knygoje paties S. Karanausko atsiminimai, kuriuos užrašė jo dukra Julija, pasakojimai apie meistrą, interviu su juo ir straipsniai apie jį. Medžiagą knygai pateikė žurnalistė Jolantai Matkevičienei, muziejininkė Nijolė Aleinikovienė, fotografas Alvydas Balanda, anykštėnai žurnalistai Dalina Rupinskienė, Raimondas Guobis,  buvęs ilgametis Utenos kraštotyros muziejaus direktorius Balys Juodzevičius, kraštotyrininkas Antanas Gasperaitis, užpalietė Regina Abukauskienė, poetas, „Utenio“ laikraščio vyr. redaktorius Vytautas Kazela, buvusi S. Karanausko kaimynė Galelių kaime Irena Juškaitė-Juodagalvienė, poetas, kolekcionierius Arvydas Jurkaitis, Stasio Karanausko dukros Rasakėlė, Laimutė, Julija, kuri atspausdino tėčio rankraščius ir surinkto jo darbų nuotraukas.

Zitos Mackevičienės sudarytos knygos „Stasys Karanauskas“ pristatymas Vyžuonų bibliotekoje 2021  m. liepos mėn.

 

2021 Vyzuonos zasvuju saulelydziu kraste Guobis.Vyžuonos: žalsvųjų saulėlydžių krašte: apybraiža. Raimondas Guobis. Leidykla Utenos Indra, 2021. – 176 p.

Raimondas Guobis A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojas. 1992–1998 m. jis buvo Krašto istorijos ir paminklotvarkos skyriaus jaunesnysis mokslinis bendradarbis, 1998–2010 m. – Krašto istorijos skyriaus vedėjas, nuo 2010 m. iki šiol yra muziejininkas. Dirba Siauruko muziejaus ekspozicijose, rengia istorinės edukacijos programas ir jas veda įvairiose Anykščių rajono vietovėse.

2021 Vyzuonos mazoji kulturos sostine

UVB 90

Paragauk sulos

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt