2023 11 09 2024 01 29 StikloIki 2024 m. sausio 29 d. Stiklo galerijoje, Utenio aikštėje, eksponuojama jaunosios kartos menininkės Valdos Verikaitės  stiklo kūrinių paroda „Iš šerdies“ (pūstas stiklas, medžio formos, fotografija).

Autorė apie parodą:
Žmogaus gyvenime gamta ir jos formos visada atliko ir atliks svarbiausią vaidmenį, ji yra susijusi su kultūros raida, yra įkvėpimo šaltinis. Žmogui tampant galingesniam gamtos atžvilgiu, svarbu suvokti pranašumo santykį su ja ir taip atrasti tvarumo ir dermės patyrimą. Taip pat gamta dažnai alegoriškai įprasmina žmonių gyvenimus, ji – tai žmogaus gyvenimo atspindys, kuriame galima rasti grožį, istorijos pėdsakus, dabartį, ateitį, ramybę, patirties ir vaizduotės atspindžius.
Sujungdama nagrinėjamą temą, individualius šiuolaikiškus stiklo meno techninius sprendimus ir meninio stiklo novatoriškas išraiškos formas, optines ir skaidrumo savybes, sukūriau objektų daugiaelementę kompoziciją, kuri suvienija gamtos inspiruotas, laiko paveiktas ir sąmoningai mechaniškai sukurtas formas.
Tai siekis atrasti harmoniją bei darną tarp architektoninių kompozicijų ir natūralių organinių objektų nūdienos aplinkoje. O procesas ir rezultatas analizuojantis ir iliustruojantis žmogaus intervencijas ir veiklas gamtiniame aspekte. Tai tarsi vizuali diskusija apie sandūras tarp ekologijos, tvarumo, išsaugojimo, išliekamumo, tąsos ir eko-sociopolitikos.

Eglūnas Židonis apie kūrybą, parodą ir save:
Medinius angelus skraidyti mokinu jau daugiau nei tris dešimtmečius. Mano auklėtiniai išplasnojo po visą pasaulį. Išimtimi kol kas lieka tik Antarktida. Smagu žinoti, kad daugybėje namų gyvena mano rankomis sušildyti, iš medžio išsiritę sparnuočiai. Kurie uoliai saugo ir globoja savo šeimininkus.
Gerbiu ir vertinu senasias dievdirbystės tradicijas, bet nemanau, kad tai turėtų virsti dogmatišku, stagnuojančiu amatu, todėl nuolat ieškau naujų išraiškos formų.

Vardas – Eglūnas
Pavardė - Židonis
Tautybė - lietuvis
Amžius - 62 metai.
Ūgis - 72 coliai.
Svoris – 183 svarai.
Išsilavinimas – truputį praprusęs.
Šeimyninė padėtis – ne padėtas.
Vaikai – du ir abu bernai.
Gyvenamoji vieta – Utena, 4 aukštas.
Darbovietė – USNG.

12z
15z
18z
1a
1z
3z
5z
7z
9z
1/9 
start stop bwd fwd

2022 12 2023 02 LampickasSaulius Lampickas gimė 1962-01-22, Rozalime, Pakruojo r. Skulptorius. Parodose dalyvauja nuo 1991 m. LTS narys nuo 1991 m. LTKA narys nuo 2005 m. Respublikinių ir tarptautinių skulptorių kūrybinių seminarų, dalyvis. Dirba pedagoginį darbą Alytaus dailiųjų amatų mokykloje. Sauliaus Lampicko kūrinių įsigijo Rokiškio krašto muziejus, Alytaus kraštotyros muziejus. L. Šepkos premijos laureatas (2000, 2008); Alytaus miesto savivaldybės Kultūros premijos laureatas (2002); Geriausias Alytaus apskrities liaudies meistras (2005).

"Likimu negaliu skųstis. Pats drožiu angelus, bet gal ir koks tikras angelas mane saugo. Tai koją esu susižeidęs, tai pirštą nusiobliavęs ar rietuvę lentų ant savęs užsivertęs – bet labai laimingai. O sykį kritau su kopėčiomis nuo stogo maždaug iš 3 m aukščio. Bekrentant, kaip sakoma, visas gyvenimo filmas pro akis prabėgo, bet kažkaip sugebėjau tuomet ant kojų nušokti. Susitrenkiau labai, bet gyvas likau", – pasakoja menininkas, apie kurį 2011 m. buvo išleista monografija "Saulius Lampickas. Sparnuota medžio drožyba".

Skaityti daugiau: https://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/s-lampickas-mums-nesiseka-todel-kad-nemokame-padekoti-1019213

Saulius Lampickas yra sertifikavęs savo gaminamus tradicinius lietuviškus medžio gaminius – koplytstulpius, kryžius ir skulptūras. Jis puoselėja tautinį paveldą ir ragina saugoti ir tęsti tradicijas, nes būtent tradicijomis, anot meistro, esame įdomūs pasauliui.

Drožyba S. Lampickas susidomėjo 1989-aisiais. Abu jo seneliai buvo staliai, turėjo auksines rankas. Kai Saulius gimė, abiejų senelių jau nebebuvo gyvų, žuvo per pasipriešinimo kovas. Iki šiol išliko kai kurie jų įrankiai, kaltai – tačiau tik retkarčiais meistras juos pavarto, ranka nekyla jais darbuotis – brangina atminimą. 
Saulius drožia ne tik tradicines liaudiškas skulptūras, bet ir modernesnes. Meistras pripažįsta, kad daug kūrybinių idėjų šiuolaikinių skulptūrų gamybai įkvėpė jo mokiniai.

IMG_0954
IMG_0955
IMG_0957
IMG_0960
IMG_0961
IMG_0963
IMG_0990
1/7 
start stop bwd fwd
{/besps}

Utenio aikštės stiklo galerijoje svečiuojasi keramikės Eglės Skardžiūtės keramikos darbai.

2022_09_Skardziutes
1/1 
start stop bwd fwd

Apie autorę:
Gimiau 1971 11 29 Varėnoje, Ramutės ir Almanto Skardžių šeimoje. Esu vyriausia iš penkių vaikų. 1978–1989 m. mokiausi Nemenčinės vidurinėje mokykloje, 1990–1994 m. studijavau psichologiją Vilniaus universitete. Gyvenu Vilniuje. Keramikos pradėjau mokytis iš savo sesių Linos ir Vaivos Skardžiūčių. Dirbu sesių keramikos dirbtuvėse Jūžintuose, Rokiškio r., todėl su sesėmis sukūrėme internetinę svetainę „Molio sesės“, kur eksponuojame savo kūrybos nuotraukas, dalijamės informacija apie dalyvavimą mugėse ar parodose, bendraujame.

Vienas žinomiausių keramikos amato puoselėtojų Lietuvoje Vytautas Valiušis šiemet švenčia kūrybinio keramiko darbo jubiliejų – 50 metų! Pusės amžiaus patirtį skaičiuojantis keramikų dinastijos atstovas pasiekė tikras meistriškumo aukštumas. Dailių, tobulų formų žvakidės, vazos, liaudiškais motyvais marginti ąsočiai, įvairiais raštais dekoruoti dubenys, puodynės, išskirtinio grožio juodoji keramika – Vytauto rankomis kuriami meno kūriniai kiekvieną kartą pristato meistro talentą, meistriškumą, patirtį.
„Gimiau ant molio krūvos“, – sako V. Valiušis, tačiau įgimto talento nepakanka pasiekti tai, ką yra pasiekęs keramikos muziejaus Leliūnuose įkūrimo iniciatorius, dukart respublikinės konkursinės liaudies meno parodos „Aukso vainikas“ aukščiausią apdovanojimą gavęs meistras, Lietuvos Respublikos Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas, Lietuvos puodžių karalius Vytautas Valiušis. Nuolatinis darbas, senųjų keramikos tradicijų išmanymas, naujovių ieškojimas bei jų pritaikymas, savęs tobulinimas sukūrė pripažintą keramikos Meistrą.
Vytauto gebėjimais galima įsitikinti, aplankius keramikos darbų parodą Utenio aikštės stiklo galerijoje Utenoje.
1v
2v
3v
1/3 
start stop bwd fwd

2021 09 kitokia keramika2021 m. vasarą, įgyvendinant Utenos kraštotyros muziejaus projektą „Kitokia keramika“, Aukštaitijos keramikos kūrėjams Vytauto Valiušio keramikos muziejaus ir meno centro erdvėse Leliūnuose vyko kūrybinės dirbtuvės, paskaita ir keramikos degimo eksperimentai, susipažįstant su retai naudojama technika. Projekto vadovė – Vilniaus dailės akademijos lektorė, keramikė Jurgita Jasinskaitė, projekto dalyviams pristatė dar gana mažai naudojamą keramikos techniką – naked raku. Keramikos dirbtuvėse dalyvavo kūrėjai iš Utenos miesto ir rajono, Molėtų, Anykščių miesto ir rajono, Ignalinos ir Zarasų rajono, kurių darbų paroda 2021 m. rugsėjo mėnesį eksponuojama Utenio aikštės stiklo galerijoje.
Parodos dalyviai: Jolita Levčenkienė, Jolita Bužinskienė, Erika Andrukonienė, Kristina Motuzienė, Ramūnė Pranckevičiūtė, Romualdas Pučekas, Morta Tursė, Vytautas Valiušis, Jurgita Jasinskaitė.
Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Utenos rajono savivaldybė.
Daugiau informacijos teikia projekto vadovė Jurgita Jasinskaitė, mob. tel. +370 618 02091, el. paštas Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt