2012 m. liepos-rugpjūčio mėn. ekspozicijų vitrinose Utenio aikštėje eksponuojama keramikės Ilonos Šaušos (Latvija) keramikos darbų paroda „Katės".
Ilona Šauša gimė 1965 m. Ilūkstėje, Daugpilio rajone, Latvijoje. Baigė Rezeknės taikomojo meno mokyklos keramikos skyrių ir M. Hitcerio Europos kultūros programą Briuselyje. Daugpilio regiono meno aosiciacijos ir keramikų studijos „Latgalija" narė. Nuo 1986 m. dalyvavo daugiau kaip 200 parodų Latvijoje, Lietuvoje, Baltarusijoje, Rusijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Graikijoje, Lenkijoje ir Uzbekistane.

Paroda KATĖS. MUMIJOS. DIZAINAS

Pastaraisiais metais mane domina įvairios skirtingo laiko išraiškos, pokyčiai, kuriuos įtakoja laikas. Šiais darbais aš žaidžiu laiku, improvizuoju su realia informacija ir pramanytais faktais, sumaišydama pasaką su tiesa ir netikromis pasakojimo dalimis iš labai tolimų amžių istorijos iki modernybės. Parodoje pateikiama keramikinių kačių mumijų skulptūrų kolekcija. Antikos laikais šios mumijos buvo išdailinamos labai įdomiomis formomis. Senovės Egipte katės buvo labai mylimos ir gerbiamos - jų gedėdavo visa šeima. Egiptiečių džiaugsmo ir pramogų deivės Bastos šventasis gyvūnas taip pat buvo katė.
Šioje parodoje - kačių mumijos pagal pasaulio muziejų pavyzdžius nuo Egipto Ptolemėjų dinastijos ir Romėniškojo periodo, aprengtos pagal garsiausių dizainerių, tokių, kaip Yves St. Laurent, Giorgio Armani, Dolce&Gabanna prekinius ženklus. Ekspoziciją užbaigia katės mumija pagal Miu Miu, kuri simbolizuoja kačių maloningumą ir laisvę.

Ilona Šauša

img_1483
img_1485
img_1486
img_1488
img_1489
img_1490
1/6 
start stop bwd fwd

2021 Vyzuonos mazoji kulturos sostine

UVB 90

Paragauk sulos

 

Kino namai TAURAPILIS logotipas

 

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt