Ketvirtojoje tarptautinėje šiuolaikinio meno mugėje ARTVILNIUS'13, kuri vyko 2013 m. birželio 26-30 d. DREVINĖS PUŠIES projektas pristatė menininkės Jurgitos Žvinklytės ir garso menininko Audriaus Šimkūno naujausią video – garso meno kūrybos darbą.
Pristatyta video ir audio instaliacija yra autorių bandymas įsilieti į tam tikras konkrečias erdves (tai Narkūnų piliakalnio slėnis, Žydų Senieji kapai, melioracijos suverstų akmenų laukas), pastangos suprasti, kaip jose turėtumėme būti, judėti ir atrodyti, kad jaustumėmės organiškai ir savo buvimu jų neerzintumėme. Vietos parinktos neatsitiktinai – jos autoriams yra svarbios dėl savo energetikos, paslapties bei tam tikro misticizmo, taip pat dėl asmeninio santykio (abu menininkai yra kilę iš Utenos) ir dėl atmintyje įstrigusių su tomis vietomis susijusių patirčių.

Į kūrinį (fizinio jo patyrimo prasme) galima žiūrėti mažiausiai trimis būdais: tik žiūrėti į vaizdą, tik klausyti garso arba ir žiūrėti, ir klausyti vienu metu. Tiek garsas, tiek vaizdas yra autonomiški, tačiau, kita vertus, jie yra inspiruoti tų pačių vietų ir yra joms skirti, todėl labai glaudžiai susiję. Kūrinio vaizdas ir garsas yra nepriklausomi, bet vienas kitą papildantys ir sudarantys bendrą visumą, jie yra lyg greta žingsniuojantys pakeleiviai.
Projekto rėmėjas Utenos rajono savivaldybės meras Alvydas Katinas
Projekto vadovė Daiva Banikonienė
Nuotraukų autoriai – Marija Strazdaitė ir Raimundas Banikonis

{gallery}stories/atgarsiai_2013/2013_07_Drevine_pusis{gallery}

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt