dd2012 m. kovo 7 d. Vilniuje Lietuvos Nacionaliniame muziejuje buvo pristatyta Lijanos Šatavičiūtės – Natalevičienės monografija „Ramutė Aleksandra Jasudytė". Gimusi Kaune, vaikystę praleido Alių kaime, Utenoe rajone, mokėsi Utenos mergaičių gimnazijoje. Tai viena ryškiausių asmenybių lietuvių tekstilėje, savo nuosaikia ir harmoninga kūryba papildžiusi lietuvių tekstilę, poetiškai ir dvasingai perteikusi vilnos siūlu istorinę tematiką. Nuostabūs gimtinės paveikslai, susieti liaudies meno tradicijų ir krikščioniškosios ikonografijos saitais. Ramutė Aleksandra Jasudytė atsiskleidė kaip nauja ir savita, aprėpianti pirmykštį mitinį pasaulėvaizdį, romantiškas ir prasmingas žmogiškąsias vertybes ir personifikacijas. Į renginį susirinko daugybė R. A. Jasudytės talento gerbėjų.

Knygos pristatymą pradėjo grafikas profesorius Juozas Galkus, kalbėjo knygos sudarytoja Lijana Šatavičiūtė – Natalevičienė, knygos dailininkas Arūnas Prelagauskas, knygos recenzentė dr. Nijolė Tumėnienė, profesorė Raminta Jurėnaitė, kiti garbūs svečiai ir artimieji. Utenos rajono savivaldybės administracijos ir Utenos rajono mero Alvydo Katino sveikinimą perdavė Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, o kraštiečių – klasiokų vardu sveikino uteniškiai Onutė Sagadinienė, Boleslovas Jauniškis, Vladas Leipus, Mirga Zakčiauskienė, Vida Paulauskienė, Vytautas Zaranka. Koncertavo ir savo šilčiausius linkėjimus dainos posmais susirinkusiai publikai ir knygos autoriams bei herojei Ramutei Aleksandrai Jasudytei siuntė Rokiškiečių meno mylėtojų klubo „Vakarė" moterų ansambliai.

{gallery}stories/atgarsiai_2012/2012_03_07_Jasudyte{gallery}

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt