Uteniškiai tautodailininkai Panevėžio miesto šventėjeŠių metų rugsėjo 3 dieną Panevėžio miesto erdves užplūdo krašto paveldo, folkloro dvasia. Vyko Aukštaitijos miestų tradicinės kultūros šventė „Prašom, svečiai, kieminėt". Panevėžio miesto ir rajono, Anykščių, Biržų, Kupiškio, Pakruojo, Pasvalio, Radviliškio, Rokiškio, Utenos, Zarasų rajonų kiemeliuose koncertavo saviveiklininkai, buvo demonstruojami senieji amatai ir verslai. Sumeistrautų gaminių buvo galima nusipirkti, o demonstruojamų amatų – ir pasimokyti.

Visa šventė kvepėjo aukštaitiškais valgiais – kas norėjo, jų galėjo vietoje paskanauti arba nusipirkti lauktuvių. Į šventę Panevėžyje gražiai įsiliejo ir Utenos rajono delegacija – per 10 tautodailininkų, kulinarinio paveldo meistrų, Užpalių kanklininkų ansamblis „Pasagėlė" (vadovė Loreta Neseckienė), na žinoma ir garsusis, šauniausias Peterburgo armonikos virtuozas Valentas Trainys. Didžiojoje scenoje mūsų muzikantai grojo taip šauniai, kad svečiai ir žiūrovai neiškentėjo – šoko, o Aukštaitijos merai jų pasirodymą stebėjo ką tik nulipę nuo scenos.

Rytų Aukštaitijos kulinarinį paveldą atstovavo dvi Utenos įmonės UAB „Abuva" (generalinis direktorius Vilius Norkūnas) ir UAB „Šiaudinių mėsinė" (generalinis direktorius Stanislovas Kirvela), bei dvi ūkininkės - Gelmina Motiejūnienė su savo pieno ūkio nepakartojama produkcija ir pagal senovinį receptą priskepusi grybukų šventėje sau lygių neturėjusi Margarita Krupeckienė. Šalia jų tautodailininkė Aneliutė Araminienė visus viliojo namine duona ir nepakartojamais šventėje drožiamais angelais. Utenos kiemelyje savo meistrystės paslaptis demonstravo „Aukso vainiko" meistrė, tautodailininkė Odeta Bražėnienė, šalia jos savo darbais panevėžiečius ir miesto svečius žavėjo Julija Stankevičienė, Daiva Seibutienė su dukryte Emilija, Vytautas Šemelis, Vida Paulauskienė, Rima Užkurėlienė, Martynas Bražėnas ir kiti mūsų krašto auksarankiai.

Nuotraukos Vytauto Šemelio ir Zitos Mackevičienės

 

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt