DSC 33822015 m. gegužės 9 dieną Tauragnų krašto bendruomenė rinkosi į Vyšnių žydėjimo šventę ir 12-ąjį bendruomenės gimtadienį. Į šventę atvyko gausus būrys svečių. „Žolinčių akademijos" prezidentė Danutė Kunčienė iš Kauno atvežė per 30 savo bendruomenės narių, panorusių dalyvauti tauragniškių šventėje. Iš Vilniaus atvažiavo Eugenijos Šimkūnaitės labdaros ir paramos fondo prezidentas prof. Romas Pakalnis, pirmininkė Birutė Karnickienė, botanikė dr. Živilė Lazdauskaitė, fondo rėmėjas Juozas Karnickas. Iš Utenos – žolininkė Aleksandra Stasytienė, Lietuvai pagražinti draugijos Utenos skyriaus narys Almantas Raščiauskas.

Koncertinę dalį pradėjo Kauno kamerinio teatro aktorė Kristina Kazakevičiūtė, kuri skaitė eiles apie vyšnių žydėjimą. Aktorės skaitomas eiles keitė kanklių muzika. Skambias dainas (viena iš jų būtinai turėjo būti apie vyšnias) susirinkusiems dovanojo Utenos krašto žmonių su negalia sąjungos kapela „Dar ne sutema" (vadovė Zita Kviklienė), UKC Sudeikių skyriaus kapela „Seliavytė" (vadovė Angelė Dikmonienė), UKC Tauragnų skyriaus kapela (vadovė Vilma Valienė).

Po koncerto visi rinkosi Gesės vyšnių sodelyje. Nors žydėjo dar nedaug vyšnelių, užtat visos jos buvo papuoštos spalvotais kaspinėliais ir taip „pražydo" visas sodas. Čia pat tauragniškės moterys iš „razavų" miltų kepė blynus, vaišino žolelių arbata, vyšnių pyragu.

Šventės dalyviai dar ilgai nesiskirstė, dainavo, bendravo. Šventę rėmė Utenos r. savivaldybė ir Utenos kultūros centras. Nuotraukos Dainiaus Atkočiūno, Linos Paukštienės, Žymanto Trimonio.

 

 

stiklo galerija

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt