100 7139Violeta Develienė
Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūra - šventė „Atspindžiai" pati didžiausia Lietuvos miestų ir rajonų centrų mėgėjų teatrų šventė, kuri yra rengiama kas du metai nuo 1991-ųjų m. Ją iniciavo Lietuvos liaudies kultūros centro Teatro skyriaus specialistai. Nuo 1997 m. šventė rengiama kartu su

Lietuvos mėgėjų teatro sąjunga ir vyksta 3 etapais: 1. Vietos (miesto, rajono) apžiūros.2. Regioninės šventės. 3. Baigiamoji šventė ir seminaras visiems apžiūroje dalyvavusiems režisieriams. Kodėl šventė pavadinta „Atspindžiai"?

100 7018Teatras atspindi gyvenimą - žmogaus vargus ir džiaugsmus, lūkesčius ir svajones, sudėtingus tarpusavio santykius. Atspindžiai, pirmiausia, atspindi tai, kaip ir kuo gyvena
mėgėjų teatrai, kokias problemas sprendžia. Lietuvoje daug įvairių mėgėjų teatrų, talentingų režisierių, puikių aktorių, sugebančių pradžiuginti pirmiausia save ir
savo žiūrovus nauju spektakliu. ATSPINDŽIUOSE visada vaidinami patys naujausi spektakliai, o baigiamojoje šventėje – ryškiausi ir meniškiausi sezono darbai.
Š. m. spalio - lapkričio mėn. vykusioje XXII –oje Lietuvos suaugusiųjų mėgėjų teatrų apžiūroje šventėje „Atspindžiai" dalyvavo net 73 šalies teatrai. Birštone, baigiamosios šventės metu apdovanoti geriausiai regionuose pasirodžiusieji teatrai. Sėkmė lydėjo du Utenos kultūros centro kolektyvus – tai teatras „Žaliaduoniai", spektaklis „Tamsos švyturys", pagal A. Eigerdienės pjesę „Aukštaitijos savanoris" ir UKC Leliūnų skyriaus teatras „LeLiūnė", spektaklis „Gėlės lange", pagal G. Žilio ir L.
100 7122Ciunio inscenizaciją „Novelės apie meilę". Režisieriaus Šarūno Kunicko darbai susilaukė puikių įvertimų, abu spektakliai yra apdovanoti Lietuvos liaudies kultūros centro diplomais.
Atspindžių apžiūros – šventės komisija peržiūrėjo 73 spektaklius, ir atrinko 34 įdomiausius ir ryškiausius. Per dvi dienas birštoniečiai ir svečiai pamatė vienuolika geriausių suaugusiųjų mėgėjų teatrų spektaklių iš Rokiškio, Utenos, Vilniaus, Kretingos, Klaipėdos, Jonavos, Telšių, Trakų.

 

 

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt