„Vox Animae" Baltramiejaus mugėje renesanso dvasia 2010Jau antrus metus iš eilės Vilniaus VšĮ „Amatų gildija" rengia Baltramiejaus mugę, kuri vyksta rugpjūčio pabaigoje Rotušės aikštėje - istoriškai pagrįstoje miesto vietoje.

Ši mugė, pirmą kartą atgaivinta 2009 m., buvo visus metus trukusio projekto „Vilniaus amatų paveldas" dalis. Organizuojant amatų edukacinius renginius ir rengiant Baltramiejaus mugę, pasirodė nepaprastai aktualu ir prasminga Vilniuje pristatyti seną amato tradiciją, kaip Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės miestietiškos kultūros išraišką.

1495 m. Šv. Baltramiejaus dienos (rugpjūčio 24-osios) išvakarėse Lietuvos Didysis Kunigaikštis Aleksandras patvirtino pirmojo Vilniaus cecho statutą. Valdovo privilegija buvo suteikta auksakaliams. Nuo tada rugpjūčio 24–toji Vilniaus amatininkams tapo atmintina diena: svarbiausios cechų iškilmės vykdavo būtent per Šv. Baltramiejų. Tai ir tapo svarbia prielaida toliau vystyti ir gaivinti amatininkų globėju vadintino Šv. Baltramiejaus vardo mugę.

Šių metų Baltramiejaus mugė prasidėjo iškilminga amatininkų eisena su Vilniaus cechų amatininkų vėliavomis. Mugės metu buvo pristatomi vėlyvųjų viduramžių ir renesanso epochos amatai, menai ir cechų tradicijos.

Į organizuojamą mugę pritraukta tautinių mažumų atstovus ir taip atskleista Vilniaus miesto ir senųjų Vilniaus amatų istorinį daugiakultūriškumą.

Šventėje parodyti Vilniaus teatro „Lėlė" spektakliai vaikams, Senosios muzikos ir šokio trupės „Festa Cortese" šokių projektai, vyko Žalgirio mūšio laikų LDK didikų ir amatininkų kostiumų pristatymas. Muzikos grupė „Remdih" (Čekija) dovanojo XIII – XVI a. Europos viduramžių muziką.

Utenos Senosios muzikos ansamblis „Vox Animae" (vad. Virginija Šeduikienė) buvo maloniai pakviestas atlikti XVI a. Vakarų Europos ir LDK muzikos. Susirinkusieji girdėjo V. Šamotuliečio, C. Bazilyko, M. Gamulkos giesmes. Miestelėnai ir svečiai džiaugėsi G. G. Gastoldi, J. Dowland, O. Vecchi, J. Arcadelt, T. Arbauu ir kt. renesanso amžiaus kompozitorių atliekamomis dainomis. Koncerto metu išsamiai pristatytas XVI a. epochos muzikinis ir kultūrinis gyvenimas, išryškinant polifonijos plėtotę su ryškesnėmis melodijomis ir dermėmis.

Ansamblis „Vox Animae" jau rengiasi XIV-ojo Aukštaitijos vargonų muzikos festivaliui, kurio metu rugsėjo 17 d. 17 val. Rokiškio krašto muziejuje susirinkusiems dovanos XV - XXI amžiaus projektą, skirtą Žalgirio 600-osioms metinėms paminėti.

Ansamblio „Vox Animae" informacija

Nuotrauka iš ansamblio „Vox Animae" archyvo

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt