13237717 10209787731157758 7606573141908254805 n2016 m. gegužės 18 dieną Utenos kultūros centro dailės galerijoje rinkosi raiškaus žodžio gerbėjai. Meninio skaitymo studijos vadovė Irena Leikauskienė uteniškiams pristatė literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Laiškas“, sukurtą naudojant Janinos Degutytės eiles. Poetės eilėraščiams tinka tokios psichologinės lyrikos deriniai kaip eilėraštis – išpažintis, eilėraštis – būsena, jausena, priminimas. Šį unikalų kūrybos derinį puikiai atskleidė režisierė, kontrasto principu paryškindama šių dienų bendravimo būdus. Popierinius laiškus jau senokai pakeitė elektroninis paštas, trumposios žinutės, portalai.

Tikriausiai sunkiai jau kas ir prisimena, kada paskutinį kartą gavo ranka parašytą laišką. Tokį tikrą, šiugždantį, užpildytą rašančio ilgesiu, nuojautomis ir palinkėjimais. Apie laiškus, kartais linksmus, kaip lankos drugeliai, o kartais liūdnus, kaip rasos lašeliai, eilėraščio posmais, skambant klasikinei muzikai, kalbėjo meninio skaitymo studijos ugdytinės. Susirinkę žiūrovai ir UKC administracija negailėjo padėkos žodžių vadovei Irenai ir skaitovėms Snieguolei,Viktorijai,Patricijai, Elingai, Medai ir Enrikai. Vėliau žiūrovai buvo pakviesti rašyti laiškus. Parašyti žmogui, apie kurį vakaro metu pirmiausiai kilo prisiminimai. Renginio organizatoriai pasirūpino puikiu popieriumi, išskirtiniais vokais bei pašto išlaidomis. Tad už keleto dienų pasipildys pašto dėžutės ir galbūt netikėtą laišką gaus kaime gyvenantys seneliai, amžinai kažkur skubantys tėvai ar senai matytas, bet labai brangus žmogus.

Violeta Develienė

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt