Blaziene DDizainerė – tekstilininkė Danutė Blažienė gimė 1975 m. Kauno rajone, Garliavoje. Augo kartu su seneliais, todėl jau vaikystėje matydama kaip močiutė verpia, mezga, neria susidomėjo įvairiais rankdarbiais, Mama augindama tris dukras mėgo siūti, todėl ir Danutė su siuvimo mašina susidraugavo būdama dar paaugle.
Baigusi vidurinę mokyklą studijavo Kauno aukštesniojoje meno mokykloje, įgijo dailės ir technologijų mokytojo specialybę. Ištekėjusi ir atvykusi gyventi į Uteną dirbo AB „Utenos trikotažas”, studijavo KTU ir įgijo siuvinių dizaino ir technologijos specialybę.
Dirbdama inžinerinį darbą vis labiau pasiilgdavo meninės veiklos, nuo 2007 m. susidomėjo skiautinių siuvimu, įstojo į Utenos skiautininkų klubą “Vorė”. Nuo 2008 metų dalyvauja visose klubo rengiamose parodose. Danutės Blažienės sukurti skiautininiai tekstilės darbai apkeliavo didžiąją dalį Lietuvos miestų ir miestelių, taip pat kartu su klubu dalyvavo parodose Rygoje, Dubline, Birmingeme, Karlsruhe, Maskvoje, Taline ir kt. Nuo 2017 m. rengia autorines tekstilinių darbų parodas Utenoje ir Utenos rajone. Kurdama meninius darbus derina XX a. namuose austų takelių, rankšluosčių fragmentus, nertas, siuvinėtas detales. Dalis darbų susiūti iš gamtinėmis medžiagomis: lapais, uogomis, žieve pačios dažytų audinių, derinant su jūros išplauta mediena, ar iš lino verpalų nurištais pinikais. Tekstiliniuose darbuose įsiūtos skiautės kalba mūsų močiučių spalviniais deriniais, jų rankomis sušildytais lininiais nėriniais, mezginiais. atskleidžiant raštų ir spalvų simbolinę reikšmę.

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt