(1974 06 14). Dailininkė. Dažniausiai naudojama technika - akvarelė, žanras - peizažas.
1990 m. baigė Utenos vaikų dailės mokyklą. 1997 m. - Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo dailės ir technologijos bakalauro laipsnį, dailės mokytojo kvalifikaciją . 2001 m. Pedagogų profesinės raidos centre įgyta vyresniojo dailės mokytojo kvalifikacija. 2008 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijo anglų filologijos mokytojo kvalifikaciją.
REGINA STEPONAVIČIŪTĖ–SKOMSKIENĖ APIE SAVO POMĖGĮ, STUDIJAS, DARBĄ IR KŪRYBĄ
Kiek save prisimenu – nuo mažens esu smalsi: mėgstu stebėti gamtą – tolumoje mėlynuojančius miškus, nendrių atspindžius ežeruose, įvairiausių formų ir spalvų debesis, augalus, gyvūnus; žmones, jų akis ir veidus, judesius ir nuotaikas... Metų laikų pokyčius ir paros kaitą, besikeičiančias gamtos spalvas: rudens pilkumos melancholiją, baltos žiemos nuskaidrintas tolumas, peršviečiama pirmaja žaluma besipuošiančius medžius, spalvinguose vasaros žieduose paskendusią gimtąją sodybą. Ir esu laiminga, galėdama tai įamžinti savo akvarelėse.
Už tai galiu tik padėkoti savo artimiesiems – nuo mažens mane paskatinusiems piešti ir lipdyti, daug išmokiusiems ir patarusiems, supratusiems ir padėjusiems ugdyti šiuos pomėgius, vertinantiems kūrybiškumą ir kuriantiems nuostabią aplinką senelių sodyboje.
Ačiū mano mokytojams ir dėstytojams, perteikusiems savo žinias ir įgūdžius, įžvelgusiems gebėjimus ir skyrusiems tinkamas užduotis jų lavinimui, už gerus pavyzdžius ir pamokymus.
Ačiū mokiniams, išmokiusiems kantrybės, lankstumo, išradingumo pamokose, sudominant juos dailės bei meno istorijos dalykais. Ir dukroms – mylinčioms kūrybą ir skatinančioms kurti.
Ačiū parodų ir plenerų organizatoriams – už gerą žodį ir paskatinimą, kūrybines užduotis, patarimus, įvertinimus, už menininkų bendrystę ir suteikiamą galimybę savo kūrybą parodyti žmonėms.
1990 m. baigiau Utenos vaikų dailės mokyklą, 1996 m. Vilniaus pedagoginiame universitete įgijau technologijos bakalauro laipsnį, 1997 m. – dailės mokytojo kvalifikaciją, 2008 m. – anglų filologijos mokytojo kvalifikaciją.
1997 m. – 2007 m. dirbau Utenos jaunimo mokyklos Laisvalaikio skyriaus vedėja ir dailės mokytoja, 1999 m. – Utenos vaikų dailės mokykloje bibliotekininke ir dailės istorijos mokytoja.
2001 m. Pedagogų profesinės raidos centre įgijau vyresniosios dailės mokytojos kvalifikaciją.
Nuo 2007 m. iki 2020 m. dirbau Utenos rajono savivaldybės administracijos Socialinių reikalų ir sveikatos apsaugos skyriuje, nuo 2020 m. darbuojuosi savivaldybės administracijos Kultūros skyriuje.
Po studijų dešimt metų mokiau piešti kitus, taip pat ir savo dukras, o dabar teptukus paimu vien tik savo džiaugsmui, pabėgdama nuo kasdienių rūpesčių ir darbų. Atradus valandėlę laisvo laiko nėra nieko smagiau, kaip suradus akims malonų gimto krašto vaizdą ar kvepiantį gėlės žiedą, pasitiesti baltą popieriaus lapą, švelniais pieštuko kontūrais brūkštelėti pagrindines piešinio linijas, po to sudrėkinti popierių vandeniu, ir paletėje maišant akvarelinius dažus skaidriais sluoksniais perteikti akimirkos trapumą.
Mano akvarelės eksponuojamos Utenos krašto dailininkų parodose, esu surengusi kelias personalines tapybos parodas. Dalyvauju dailininkų pleneruose, rajono bendruomenių rengiamose parodose, o šioje parodoje dalinuosi per keletą metų nutapytais gražiausio mūsų laiko – vasaros žiedais.
DALYVAVIMAS PARODOSE IR PLENERUOSE
2008 m. – personalinė tapybos paroda Vajasiškio (Zarasų r.) bendruomenės namuose.
2009 m. – personalinė akvarelių paroda „Šio krašto peizažai” A. ir M. Miškinių literatūrinėje-etnografinėje sodyboje Juknėnuose (Utenos r.)
2010 m. – tapybos paroda Vajasiškio (Zarasų r.) bendruomenės namuose, surengta kartu su dukra Martyna Skomskyte.
2012 m. birželio mėn. – dalyvavimas tradiciniame 14-ame tapytojų plenere „ALAUŠAS-2012“, Sudeikiuose (Utenos r.).
2017 m. gegužės – birželio mėn. – personalinė akvarelės darbų paroda „Gimtojo krašto peizažai“ eksponuojama Utenos kultūros centro galerijoje.
2017 m. birželis – dalyvavimas tradiciniame 19-ame tapytojų ir skulptorių plenere „ALAUŠAS-2017“, Sudeikiuose (Utenos r.).
2017 m. liepos – rugpjūčio mėn. personalinė tapybos darbų paroda „Gimtojo krašto peizažai“ eksponuojama Vilniuje, Pilaitės bibliotekoje (Nidos g. 2).
2018 m. spalis – 2019 m. gruodis – personalinė tapybos darbų paroda „Gimtojo krašto peizažai“ eksponuojama Kuktiškių, Daugailių seniūnijose, Salako kultūros namuose (Zarasų r.). Turmanto bibliotekoje (Zarasų r.)., Kirdeikių bibliotekoje (Utenos r.), Saldutiškio bibliotekoje (Utenos r.).
2019 m. rugpjūtis – dalyvavimas tarptautiniame tapybos plenere „ŽOLINĖ- 2019“ Kirdeikiuose (Utenos r.).
2021 m. liepos 2 d. - rugpjūčio 10 d. – dalyvavimas Utenos menininkų tapybos ir grafikos plenare ,,MALERUNKA“, kurį organizavo K. Kupriūnas.
2022 m. liepa – dalyvavimas plenere – stovykloje „ROŽĖS IR LELIJOS. KŪRYBA KAIME“ Vajasiškyje (Zarasų r.).
2022 m. rugsėjis – gruodis –personalinė akvarelių paroda Vytauto Valiušio keramikos muziejuje Leliūnuose (Utenos r.).
2023 m. birželis – dalyvavimas pleneras „ROŽĖS IR LELIJOS“ Vajasiškyje (Zarasų r.).
2023 m. spalis – gruodis personalinė akvarelių paroda Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos Dailės galerijoje.
2023 m. lapkritis – dalyvavimas Utenos krašto menininkų kūrybos parodoje „Aukštaitijos žemė“ LR Seimo II rūmų parodų galerijoje.
2024 m. – personalinė kūrybos paroda Utenos A. ir M. Miškinių viešojoje bibliotekoje.
2016 m. Regina Steponavičiūtė-Skomskienė išleido knygą „Moris“.