Nuo 1997 m. kasmet vyksta Aukštaitijos vargonųmuzikos festivalis (festivalio direktorė ir meno vadovė Zita Lukšiūnienė). Festivalio tikslas - suteikti galimybę klausytojams išgirsti klasikinę vargonų muziką, atliekamą profesionaliių atlikėjų, savo parapijų bažnyčiose ir visur kur yra geros būklės vargonai. Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis kiekvieną rudenį trunka visą mėnesį ir suburia rimtosios muzikos mėgėjus muzikiniams renginiams įvairiose kultūrinėse erdvėse.
VšĮ „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis" svetainė: http://www.avmf.puslapis.in/
Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis: prieš dešimtmetį ir šiandien
1997 metų pavasarį, balandžio 25 dieną, Utenos muzikos mokyklos salėje nuskambėjo pirmojo vargonų muzikos festivalio akordai. Renginys vyko tris dienas ir vadinosi „Vargonų dienos". Šalia uteniškių muzikinių pajėgų jame pasirodė ir žymiausi šalies muzikai: vargonų Maestro Leopoldas Digrys ir operos dainininkas Vladimiras Prudnikovas.
1998 metų festivalis vyko jau keturias dienas. Jame dalyvavo ir Utenos muzikos mokyklos jaunieji vargonininkai: Renata Bugvilionytė, Renata Stasiulionytė, Jolita Urbonaitė, Gediminas Štikonas. Kartu skambėjo ir profesionalų atliekama muzika: vargonais griežė Bernardas Vasiliauskas, Balys Vaitkus, saksofono improvizacijomis žavėjo Petras Vyšniauskas.
1999 metais įkurta viešojii įstaiga „Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis", kuri gyvuoja iki šiol. Festivalis išsiplėtė tiek savo geografija, tiek apimtimi. Koncertai buvo pradėti rengti Utenos apskrities bažnyčiose ir už apskrities ribų: Rokškyje, Biržuose, Panevėžio ir Trakų rajonuose bei Vilniuje. Nuo trijų dienų renginio iki mėnesį trunkančio vargonų muzikos forumo per dešimtmetį išaugo Aukštaitijos vargonų muzikos festivalis.
Svarbiausi festivalio tikslai:
1) Švietėjiška misija; vargonų ir klasikinės muzikos populiarinimas;
2) Vargonų, kaip didelės kultūrinio paveldo vertybės puoselėjimas ir saugojimas;
3) Kūrybinis bendravimas su kraštiečiais muzikais, nuolat juos kviečiant į festivalio renginius;
4) Klausytojų supažindinimas su garsiais šalies ir užsienio muzikais.
Praėjusį dešimtmetį įvyko virš 70 koncertų bažnyčiose ir koncertų salėsee. Koncertavo didelis būrys kolektyvų ir atlikėjų.
Chorai: Vilniaus savivaldybės choras "Jauna muzika", valstybinis choras "Polifonija", Vilniaus pedagoginio universiteto mišrus choras "Ave vita", choras "Vilnius", Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokylos choras.
Solistai: Irena Milkevčiūtė, Judita Leitaitė, Gintarė Skerytė, Regina Šilinskaitė, Asmik Grigorian, Dainius Stumbras, Vladimiras Prudnikovas, Regina Maciūtė, Natalija Katilienė, Dainius Puišys, Danguolė Juodikaitytė, Skaidra Jančaitė, Inga Ulevičiūtė, Sabina Martinaitytė, Liudas Mikalauskas.
Vargonininkai: Leopoldas Digrys, Bernardas Vasilaiuskas, Gediminas Kviklys, Balys Vaitkus, Renata Marcinkutė – Lesieur, Gabija Narušytė, Jūratė Landsbergytė, Zita Lukošiūnienė, Dainius Sverdiolas, Audra Telksnytė, Nora Grikštaitė, Jurgita Kazakevičiūtė.
Instrumentalistai: saksofonininkas Petras Vyšniauskas, smuikininkas Martynas Švėgžda von Bekker, gitaristai Algimantas Pauliukevičius ir Jaroslavas Cechanovičius.
Festivalyje dalyvavo ne tik Lietuvos atlikėjai, bet ir svečiai iš užsienio:fleitininkas Carsten Hustedt, obojininkė Stefani Bloch, vargonininkė Ulrike Lausberg, vargonininkas Vytenis Vasyliūnas iš Vokietijos; smuikininkė Audra Sharp iš Kanados; Maskvos jaunųjų talentų kvintetas; violončelininkė Toril Syrrist - Gelgota ir altininkas Povilas Syrrist - Gelgota iš Norvegijos; trimitininkas Todd Craven ir trombonininkė Laurie Penpraze iš JAV.