LaureataiIgnalinos krašto muziejuje nuo 2014 m. birželio 2 dienos vyksta X Utenos apskrities liaudies meno parodos - konkurso „AUKSO VAINIKAS - 2014" darbų paroda, kurioje eksponuojami Utenos, Zarasų, Molėtų ir Ignalinos rajonų bei Visagino miesto tautodailininkų darbai. 2014 m. birželio 4 dieną vyko laureatų pagerbimo šventė. Renginio kuratorius - Ignalinos kultūros ir sporto centro renginių vadybininkas Eimantas Ramanauskas pristatė susirinkusiems parodos darbų vertinimo komisiją, kurios pirmininkė Lietuvos liaudies kultūros centro Tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė džiaugėsi gausiai ignaliniečių ir Ignalinos svečių lankoma paroda. Šioje parodoje dalyvauja daugiau kaip 50 Utenos regiono tautodailininkų.

Komisijos pirmininkė T. Jurkuvienė džiaugėsi gražiu šių metų derliumi, darbų originalumu ir tradicijos tąsa, pabrėždama, kad tautodailininkams šiemet teko dviguba našta – darbus reikėjo padalinti į dvi parodas – vieni keliavo į Vilnių į Taikomosios dailės muziejų respublikinės dainų šventės „Čia - mano namai" parodai ir regioninei - Ignalinai. Tačiau, nežiūrint tokio sutapimo, parodoje Ignalinos kraštotyros muziejuje gausu puikių darbų. Pirmininkė paskelbė komisijos sprendimą: į respublikinę 10-ąją liaudies meno kūrėjų parodą „Aukso vainikas" išvažiuoja tapytoja primityvistė iš Utenos Genovaitė Adiklienė ir audėjų audėja iš Zarasų – Adelė Tumėnienė. Uteniškiai nuskynė ir daugiau prizinių vietų – Jonas Rimantas Semėnas ir Žydronė Mameniškienė – užėmė antrąsias vietas, trečioji vieta atiteko liaudies meistrei iš Utenos rajono Anelei Araminienei už medžio skulptūras. Tautodailininkus pasveikino Ignalinos savivaldybės mero pavaduotojas Henrikas Šiaudinis, Ignalinos kultūros ir sporto centro direktorius Darginas Mikėnas, o Lietuvos tautodailininkų sąjungos Vilniaus bendrijos pirmininkė Ramutė Kraujalienė mero pavaduotojui Henrikui Šiaudiniui ir ilgametei tautodailininkų globėjai ir parodų kuratorei, Aukštaitijos regioninės etninės kultūros globos tarybos pirmininkei, Utenos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausiajai specialistei Zitai Mackevičienei įteikė Mildos Gutauskienės sukurtą „Aukso vainiko" sagę. Ignalinos kultūros ir sporto centro renginių vadybininkui Eimantui Ramanauskui R. Kraujalienė įteikė padėką už nuoširdų parodos parengimą ir jos pristatymą, padėka apdovanotas buvo ir Ignalinos krašto muziejaus kolektyvas už parodos surengimą ir pristatymą.

Informaciją parengė Utenos tautodailininkų klubas „Svirnas"

 
   

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt