Albinas ŠileikaVioleta Develienė

2013 m. sausio 17 dieną Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus vyr. postinis, Utenos rajono tautodailininkas Albinas Šileika pakvietė uteniškius ir miesto svečius į personalinę parodą Utenos kraštotyros muziejuje. Parodos atidarymas sutapo su autoriaus jubiliejumi – gausiai rinkosi svečiai nešini gėlėmis, dovanomis ir  spinduliuojantys puikia nuotaika.

Kad policininko profesija suderinama su menu, rodo Albino pavyzdys. Vyras  darbe – uniformuotas policijos pareigūnas, besirūpinantis uteniškių saugumu, o namie – liaudies menininkas, prakalbinantis medį įmantriausiais raštais. Po tarnybos grįžęs namo Albinas atsipalaiduoja propaguodamas itin lietuvišką meno rūšį – verpsčių raižymą .Atkreiptinas dėmesys į medžio darbų simboliką ir daugiareikšmiškumą. Autorius jau sunkiai skaičiuoja savo darbus, kurių yra per gerą tūkstantį.

Utenos kraštotyros muziejaus muziejininkės  Rolandos Gudynienės pristatytas, kaip tautodailę propaguojantis pareigūnas, Albinas Šileika papasakojo apie save, laisvalaikio pomėgių derinimą su atsakingu darbu, padėkojo savo šeimai,  bendradarbiams ir kolegoms tautodailininkams už palaikymą. Papasakojo apie savo organizuojamas parodas ir edukacinius mokymus Lietuvoje, planus išvežti medžio darbus į užsienį, bei svajones išleisti savo darbų knygą.

Pirmoji  Albino Šileikos darbų paroda įvyko 2008-ųjų metų balandžio Utenio aikštėje. Po stiklais eksponuojami  darbai – toks buvo pirmasis  viešas Albino drožinių pristatymas visuomenei. Tais metais pradėta dalyvauti kasmetinėse Utenos rajono tautodailininkų parodose – pasakojo Utenos savivaldybės Kultūros skyriaus vyr. specialistė Zita Mackevičienė, sveikindama Albiną gražaus jubiliejaus proga.

Pasveikinti Albino Šileikos 40 –mečio proga  atvyko Utenos miesto valdžios atstovai, bendradarbiai, draugai ir  tautodailininkų klubo „Svirnas" menininkai, savo gretose jungiantys virš 50 Utenos rajono tautodailininkų. Parodos atidaryme  muzikavo Utenos muzikos mokyklos folkloro studija-ansamblis „Sietynas".

 

 

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt