R.AbukauskienėManau, kad knygos kaip ir žmonės turi savo likimus. Manoji knygutė „Mano žydintis laikas“ pasaulį išvydo po ilgų svarstymų, abejonių.
Kai manęs nebekviečia skambutis,
Mane kas rytą pasitinka upelis.
   Gamtos pasaulis, man toks nežinomas savo dėsniais, bet toks artimas ir mielas širdžiai nuo pat vaikystės. Klajoju, stebiuosi, bet nesuprantu, kodėl taip vyksta. Įnykstu į gamtos knygas, žodynus, atlasus, vadovus. Kai  kam atrodo keista, kad aš panorau sužinoti, kaip vadinasi aplink augančios ne tik gėlės, bet ir įvairiausi žolynai, jų vertė. Samanos, kerpės, medžiai – visiems tokie pažįstami, bet ne daug ką gali apie juos pasakyti. Ir aš pasineriu į šitą pasaulį: klausau laidas, žiūriu filmus, pasivaikščiojimų metu ieškau gamtoje augalų, gyvūnų. Koks džiaugsmas, kai randu jau matytus ekrane ar aprašytus knygoje. Savo pastebėjimus užsirašau. Metai – apskritas ratas – vieni baigiasi, prasideda kiti. Aš keliauju ir lyginu šių metų rugsėjį su praeitų metų rugsėju. Kokie jie skirtingi! Ir tada iš ten, iš vaikystės, gražiausio gyvenimo tarpsnio, ateina prisiminimai, kaip mane supažindino su aplinka, mokė joje elgtis, ką galima daryti, o ko ne. Tų žmonių jau seniai nebėra, jie iškeliavę į amžinybę. Likau aš, kuri dar galiu papasakoti. Ir aš pasakoju...
   Dieną keičia ilgėjančios naktys. Giedromis naktimis atsiveria dangaus skliautas. O žvaigždynų didybė! Ir dėkoji, kad esi Žemėje, kad gali tai matyti. Ir pasakoju savo prisiminimus iš vaikystės žvaigždėtų naktų. Tie potyriai juk kiekvieno skirtingi ir skirtingai suprantami. Kaip gera, kai stengiasi tave suprasti! Bevaikščiojant mintys ir posmais išsilieja.

 

                                                                                        Regina Abukauskienė

 

Utenos krašto literatė, literatų klubo „Verdenė" narė Regina Tamošiūnaitė - Abukauskienė išleido ketvirtąją savo kūrybos impresijos ir vaikystės prisiminimų knygą "Mano žydintis laikas" (Utenos spaustuvė, 2014). Knygą iliustravo dukra Inga Šaučiūnienė, redagavo V. Morkūnienė, leidybą rėmė autorės vaikai: Inga, Jovita, Saulė, Vytautas. Knyga skiriama Senelių atminimui.

Regina Tamošiūnaitė- Abukauskienė jau yra išleidusi poezijos knygas: „Mano mintys - balandžiai balti" ( 2002 m.), „Su tavim dalinuos" (2005 m.), „Dangaus papėdėj" (2009 m.) Reginos kūryba spausdinta rinkiniuose, periodikoje, almanache „Verdenė". Ji yra ir pasakojimų apie kaimo praeitį ir dabartį knygos „Kaniūkai" bendraautorė.
Sausio 18 dieną Regina pažymėjo ir savo asmeninį jubiliejų. Labai prasmingai, - su savo naujausiu kūriniu „Mano žydintis laikas", skirtu artimiesiems, Utenos kraštui, gimtinei, gamtai, vaikystei... Į Utenos kraštotyros muziejų ir susirinko tie, su kuriais Regina augo, dirbo, augino vaikus, mokė juos kurti ir pati intensyviai tobulėjo. Labai gražiai apie seserį kalbėjo brolis Regimantas Tamošiūnas „Pirmieji žingsniai ir malonumai vyko tiesiog natūralioje gamtoje, buvo kalbinami akmenukai, paukščiai ir kitos gamtos grožybės, kurios džiugino mūsų mažąsias širdeles. Tėvai tuo laiku buvo užsiėmę ūkio darbais, kad šeima būtų pamaitinta ir šiltai aprengta. O šeima augo gausi, todėl vaikams teko rūpintis patiems, o ne laukti kol kas kažką į rankas duos. Giminėje buvo gerų tetų ir dėdžių, kuriems mes rūpėjome. Šie nuostabūs ir nuoširdūs žmonės mums padėjo integruotis į suaugusiųjų žmonių lygį."
Jaukiai savo pusseserę pasveikino Artūras Bunys, atvykęs iš Vilniaus ir tikėdamasis čia išgirsti aukštaitišką pasikalbėjimą. Jis kvietė nepamiršti praėjusių metų, skirtų lietuvių kalbos tarmėms, jas puoselėti kasdien.

 

 

Ateinantys jubiliejiniai metai atnešė dar vieną gražią sėkmę. Reginos Tamošiūnaitės-Abukauskinės rašinys „Mano ir poeto Kristijono Donelaičio pavasaris" 2013 metais padovanojo jai Lietuvos Nepriklausomų rašytojų sąjungos, turinčios asociacijos statusą (VŠĮ), paskelbto rašinių konkurso „Donelaitis- mano pradžia" skaitytojų kategorijoje laureatės vardą.

Į renginį atvyko minėtos organizacijos rašytojas, pirmininko pavaduotojas, kraštotyrininkas, užpalėnas Vytautas Indrašius. Sveikindamas savo kraštietę, jis kalbėjo: „Jautriąją ir dvasingąją Reginą poezija lydi nuo vaikystės, joje viskas persipina: mitologija ir kraštotyra, praeitis su dabartimi, ryšys su dangumi ir gamta su širdimi ir siela..."

Pristatomos knygos autorių, jubiliatę sveikino Lietuvos rašytojų sąjungos narys Petras Panavas, pasidžiaugęs itin vykusiais Reginos kūrybiniais pokyčiais, Utenos miesto Garbės pilietis Vytautas Petronis, Vyžuonų garbės pilietė Baniutė Baravykienė, verdeniečiai R. Valančiūnas, M. Jurgelėnienė, R. Lekandrienė, D. Prušinskaitė, MC „Ievos namai" direktorė Nijolė Rimkevičienė, „Utenos spaustuvės" direktorė Danguolė Šatkauskienė, knygos iliustratorė, dukra Inga Šaučiūnienė, kuri džiaugėsi ir dėkojo savo kūrybingai mamai, draugai, bendraminčiai, uošvienė, kaimynai, krašto žmonės...
Už aktyvią literatūrinę, kraštotyrinę veiklą Utenos rajono savivaldybės kultūros skyriaus vyr.specialistė Zita Mackevičienė jubiliatei literatei Reginai Abukauskienei įteikė Utenos rajono savivaldybės Mero Alvydo Katino Padėkos raštą.
Renginio metu R. Tamošiūnaitės- Abukauskinės eiles skaitė ir muzikinius kūrinius atliko užpalietės Ramunė Žemaitienė ir Rasa Pežinskienė.

Regina Stakėnienė

 

 

 

 

  

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt