2014 m. gruodžio 5 dieną Tauragnų kultūros namuose pristatytas projektas „Aukštaitijos regiono etnografiniai kaimai", kurį parengė Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija (komtūrė Zita Mackevičienė), finansavo Lietuvos kultūros taryba, o informaciją rinko Tauragnų krašto bendruomenės žmonės, geriausiai pažįstantys tų kaimų savastį ir gyvenimus.

Surinkta medžiaga apie penkis etnografinius kaimus, esančius Tauragnų seniūnijoje: Strazdų, Šiaudiniškio, Šuminų, Vaišnoriškės, Varniškių. Užrašyti pasakojimai apie ten dar gyvenančius ir gyvenusius žmones, gamtos ir kultūros paveldo objektus, architektūrą, tautosaką, surinktos to krašto darbų ir švenčių fotonuotraukos, kaimai nufotografuoti iš paukščio skrydžio.
Mintimis, kaip sekėsi rinkti medžiagą, bendrauti su žmonėmis pasidalino Danguolė Grabauskienė, Bronė Juknevičienė, Nijolė Šuminienė. Susirinkusiems buvo parodyta dalis surinktos medžiagos. Mintimis apie etnografinių kaimų dabartį pasidalino ir Aukštaitijos nacionalinio parko ir Labanoro regioninio parko Gamtos skyriaus vyriausiasis specialistas Bronius Šablevičius.
Šv. Kazimiero ordino Utenos apskrities komtūrija parašė projektą leidinio „Aukštaitijos regiono etnografiniai kaimai" leidybai ir tikimasi, kad šis leidinys dienos šviesą išvys 2015 metais, kurie paskelbti Etnografinių regionų metais.

2014 12 50 Tauragnai (1) 2014 12 50 Tauragnai (2)  
dr. Bronius Šablevičius Tauragnų bendruomenės pirmininkė
Danguolė Grabauskienė
 

 

    

stiklo galerija

Water music

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

2024 08 24 Ant paletes

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt