Aš, išgirdęs šitą  pasakojimą  ir internete susiradęs Skyrybų centro skelbimą, nežinojau, ar juoktis, ar verkti, ar pritarti naujovėms, ar piktintis. Bemąstydamas, kaip elgtis, staiga nei iš šio, nei iš to prisiminiau mūsų literatūros klasiką  Juozą  Baltušį, kuris kadaise vieno pasisėdėjimo užstalėje metu paklausė manęs, kiek kartų esu skyręsis.. Kai pasakiau, kad dar nė karto, klasikas draugiškai paplojo man per petį ir pasakė: „Jeigu dar gali kentėti-  kentėk.. O tai pirst-pirst ir apsivedė, pirst-pirst  ir išsiskyrė. Visos jos vienodos - kam juokinti žmones..."
Pasakymas, kad visos ir visi vienodi, gal ir per daug kategoriškas, bet antrąją  pusę dažniausiai pasirenkam tokią, kokios esam verti. Be abejo, skyrybų visiįkai išvengti nepavyksta net morališkai brandžiausioms bendruomenėms, bet didžiuotis, kad esame skyrybų pasaulio čempionai, kažin ar labai gudru. Tiesa, žalias jaunimėlis kartais teigia, kad mes, vidutinio ar vyresnio amžiaus žmonės, esame beviltiškai atsilikę, kad reiktų eiti į koją  su gyvenimu, mąstyti naujai. Bet juk nieko naujo moralės srityje nei išradome, nei suradome. Jau senovės Romoje buvo toks moralinis pakrikimas, tokia papročių degradacija, kad mes, ko gero, tokio lygio dar nepasiekėme. Bet kai kurie istorikai teigia, kad kaip tik dėl moralinio degradavimo Romos imperija ir žlugo... Yra apie ką  pamąstyti.
Petras Panavas

stiklo galerija

2024 06 29 08 31 Vargonai vasara

Utenos Dievo Apvaizdos parapija kviečia į šeštąjį vasaros vargonų muzikos koncertų ciklą „Vargonai skamba vasarą“.
Koncertai vyks paskutinį kiekvieno vasaros mėnesio šeštadienį po vakarinių Šv. Mišių 18.45 val.

projektas ART U2022 m.  Utenoje  vykusio  menininkų  projekto  ART‘U 2022 (Menas mieste-miestas mene) paskaitos apie garsias Utenos krašto asmenybes.

Paragauk sulos

Taurapilis

pokst bendruomene

Utenos radijas

Jurates Mitalienes logo

Dailininko Laimono Šmergelio svetainė

Giedriaus Mazuro keramikos st

 

 www.zygeiviuslenis.lt